Çello Kursu


       

ÇELLO KURSU – ÇELLO DERSLERİ

     

Stüdyo Ankanom, profesyonel veya hobi amaçlı çello dersi almak isteyen gençler,yetişkinler ve çocuklar için oluşturulmuş sınıflar ve özel ders imkanlarıla Ankara’da müzik severlere hizmet vermektedir.

Çello derslerimiz kişiye özel, birebir - özel ders olarak işlenmekte, aylık kurlar şeklinde haftada bir veya iki gün, bir saat dersten oluşmaktadır.

 

OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARA YÖNELİK ÖZEL MÜZİK KURSLARI

Çocukların beyin gücünü ve gelişimini destekleyen eğitimlerden biri de kuşkusuzuz müzik ve enstrüman eğitimidir. Bu müzik eğitimiyle birlikte cocuğunuzun küçük yaştan itibaren fiziksel ve ruhsal gelişiminde olumlu etkiler oluşturmaktayız.
Küçük yaştan itibaren herhangi bir müzik aleti çalan çocukların sonraki yaşlarda bir çok bireye göre daha başarılı olduğu kanıtlanmıştır.

YETİŞKİNLERE YÖNELİK ÖZEL VİYOLONSEL DERSLERİ

Enstrüman çalabilmek için bir yaş sınırı olmadığını ve kulağın eğitilerek gelişebileceğine inanan eğitim felsefemizle her yaştan müzik severlere eğitim vermekteyiz…

Bir çok müziksever bu yaştan sonra öğrenebilirmiyim gibi sorular ve geçmiş yaş düşüncesiyle kendilerini bir enstrüman çalmaktan alıkoymaktadır. Müziğin ve bir enstrüman çalmanın yaşı olmadığına inanmaktayız. Bu amaçla hep düşündüğünüz ancak bir türlü bu konuda vakit ayırmanız, içinizde kalmış müzik sevgisini bu enstrümanlarla canlandıralım.

 


 

 

 

ÇELLO – VÝYOLONSEL

Bu çalgının atası viola da gamba adı verilen perdeli bir çalgıdır. Viyolonsel; keman, viyola ve kontrbas ile aynı ailedendir.Keman ile viyolonselin şekilleri büyük oranda birbirini andırsa da boyutlarý çok farklıdır.
Başlangıçta beþ telli olarak yapılan bu çalgı, önceleri orkestrada bas sesleri desteklemek için kullanılmaktadır. Tek başına belirgin bir çalgı olarak ortaya çıkması ise 18. yüzyýlda olmuştur.
Viyolonsel genellikle akustik olarak kullanılan bir enstrümandır. Her mekanda (açık alan,konser salonu,vs) çalınabilir. Karşıdan bakıldığında gövdesinin orta bölümünde bulunan ve el yazıyı ile f harfini andýran 2 ses deliği, ve eğik (köprü) olarak adlandırılan bir destek bulunur. Yayın tellere teması ile titreşen tellerden çıkan ses, eğik tarafından gövdenin içindeki havayı titreştirerek, içeride dikey olarak bulunan can direğine iletilir ve bu deliklerden geri döner.